Всеукраїнський фонд Крок за Кроком
Міжнародний фонд відродження
together, we grow
together, we grow

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЦЕНТР

Керівник Центру: Бучко Борис Владиславович.
Інструктори по роботі з батьками: Дуран Тетяна Іванівна, Фізер Наталія Юріївна.
Адреса для листування: вул. Дарвіна, 19, м. Ужгород, 88000
Тел./факс:  +38 0312 63 81 35
Ел.пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Початок роботи центру: 07 лютого 2012 р.
Розклад занять для батьків: вівторок та четвер. Заняття для обох груп з 11:00 до 17:00.

▲ Наверх

НОВИНИ ЦЕНТРУ

04.12.2015

Робоча зустріч учасників проекту «Поширення досвіду Центрів для батьків у ромських громадах»

08.06.2015

Візит Адріана Марша в Україну

27.09.2014

День відкритих дверей Центру для батьків

▲ Наверх

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ

Рік заснування організації: січень 2003 р.

На сьогоднішній день товариство має свої первинні осередки в містах Ужгороді, Мукачеві та Перечині, селищі Середнє та селі Худльово Ужгородського району.

Основні напрямки діяльності:

  • культурно-освітній;
  • соціально-економічний;
  • інформаційно-пропагандистський;
  • правозахисний;
  • професійна підготовка та працевлаштування ромського населення.

Керівник організації: Бучко Борис Ладиславович

Голова правління товариства Бучко Борис Ладиславович та його заступник Тирпак Іван Густавович були активними членами ромських громадських та культурно-просвітницьких організацій від 1995 р., до створення товариства "Романі Чгіб" протягом трьох років були заступниками голови правління Закарпатського обласного товариства ромів "Романі Зор". Ще до офіційної реєстрації товариства "Романі Чгіб" його керівники налагодили тісну співпрацю з педагогічними колективами професійно-технічних училищ Ужгорода, проводили професійну підготовку ромської молоді з окремих спеціальностей, здійснювали велику просвітницьку роботу.

Основні досягнення:

Так, в профтехучилищах Ужгорода та у міській загальноосвітній школі № 14 товариством "Романі Чгіб" проводиться профілактична робота з ромськими дітьми щодо попередження вживання тютюну та алкоголю, за ініціативою товариства та завдяки активній безпосередній участі членів товариства на території колишнього ромського табору у мікрорайоні "Шахта" м. Ужгорода облаштовано міні-футбольний, волейбольний та баскетбольний майданчики, на яких регулярно проводяться цікаві змагання, турніри і конкурси.

У 2001 р. було створено ромську групу у дитячому садочку № 3 м. Ужгорода.
У 2002 р. в мікрорайоні "Шахта" м. Ужгорода було створено навчально-виробничий центр "Ніка".
У 2003 р. було реалізовано ряд проектів по лінії "Карпатського фонду – Україна".
Від 2004 р. голова правління товариства "Романі Чгіб" Бучко Б.Л. є членом ради з питань підтримки програми "Роми України" Міжнародного фонду "Відродження".
У 2004 р. за підтримки Посольства Канади відкрито курси з фахової підготовки ромів за спеціальністю "автослюсар".
У 2005 р. на базі навчально-виробничого центру "Ніка" створено швейний цех.
У 2005 р. товариство реалізувало ряд проектів Посольства Канади.
У 2005 р. за підтримки нідерландських благодійних фондів у мікрорайоні "Шахта" м. Ужгорода відкрито сучасний культурно-просвітницький центр.
У 2005 р. на базі згаданого культурно-просвітницького центру відкрито музичну студію, спортивний комплекс та благодійну їдальню.
У 2005 р. на базі навчально-виробничого центру "Ніка" відкрито курси з фахової підготовки ромської молоді за спеціальністю "перукар".
У 2005 р. на базі навчально-виробничого центру "Ніка" відкрито курси з фахової підготовки ромської молоді за спеціальністю "годинникар".
У 2006 р. на базі навчально-виробничого центру "Ніка" відкрито курси з фахової підготовки ромської молоді за спеціальністю "столяр".
Від 2006 р. голова товариства "Романі Чгіб" Бучко Б.Л. є членом нарадчої ради проекту "Децентралізація управління професійним навчанням в Україні", який спільно реалізують Міністерство праці і соціальної політики України та Асоціація місцевих коледжів Канади і Саскачеванський інститут прикладних наук і технологій за фінансової підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку. В рамках проекту у жовтні 2006 р. голова товариства "Романі Чгіб" Бучко Б.Л. в числі офіційної делегації проходив ознайомчу практику у Канаді, на базі Саскачеванського інституту прикладних наук і технологій.
У березні 2007 р. Швейцарська агенція розвитку та співробітництва в рамках реалізації мікропроекту "Професійні навички та підприємницькі ініціативи молодих ромів" підписала з правлінням Закарпатського обласного товариства ромів "Романі Чгіб" та дирекцією ромського навчально-виробничого центру "Ніка" угоду про фахове навчання молодих ромів спеціальностям "взуттєвик" та "жерстянщик". Програма цього навчання реалізується у рамках швейцарсько-українського проекту FORZA.
Від вересня 2007 р. за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження" Закарпатське обласне товариство ромів "Романі Чгіб" на базі культурно-просвітницького центру в мікрорайоні "Шахта" м. Ужгорода почало реалізацію проекту "Сприяння у поліпшенні умов доступу ромського населення Закарпаття до медичних послуг", спрямованого на вирішення проблем захисту здоров’я ромської громади Закарпаття. За результатами конкурсу МФВ, проведеного у липні 2008 р., реалізацію проекту "Сприяння у поліпшенні умов доступу ромського населення Закарпаття до медичних послуг" було пролонговано ще на 1 календарний рік; за результатами конкурсу МФВ, проведеного у липні 2009 р., реалізацію згаданого проекту було пролонговано ще на 1 календарний рік.
У 2009 році за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» розпочато реалізацію проекту «Професійні курси для ромської молоді» (спеціальності – автослюсар, взуттєвик, перукар-модельєр, швейна справа); на постійній основі почали працювати курси з фахової підготовки та перекваліфікації осіб, що стоять на обліку як безробітні у Закарпатському обласному та Ужгородському міському центрах зайнятості.
У цьому ж 2009 році за підтримки Карпатського Фонду і Мережі нідерландських благодійних фондів розпочато добудову гуртожитку для ромських учнів до Ромського культурного центру Товариства "Романі Чгіб".

▲ Наверх

ФОТОГАЛЕРЕЯ

▲ Наверх