Всеукраїнський фонд Крок за Кроком
Міжнародний фонд відродження
together, we grow
together, we grow

В Центрах для батьків проводяться заняття для батьків за двома навчальними програмами – «Готуємось до школи» та «Впевнене батьківство».

Програма «Готуємось до школи» розроблена для того, щоб допомогти батькам дітей 4 - 6 років, що не відвідують дитячий садок, підготувати своїх дітей до школи самостійно.

Програма «Впевнене батьківство» розроблена для батьків дітей від 0 до 3 років і допомагає батькам сприяти розвитку та вихованню дитини, розказує про особливості розвитку мозку дитини, темперамент дитини,  правила безпеки та ін.

Заняття для батьків у Центрах проводять інструктори. Інструктор, що проводить заняття повинен не лише вміти працювати за програмами, але й знати особливості роботи із дорослою аудиторією, застосовувати у своїй практиці «активні методи навчання».

Для підготовки інструкторів Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» було проведено серію семінарів за навчальними програмами «Готуємось до школи» та «Впевнене батьківство».

Активні інструктори за бажанням можуть стати тренерами, ділитись своїми досвідом з іншими, самостійно проводити семінари за навчальними програмами і  готувати інших інструкторів для роботи із батьками у Центрах.

Для підготовки тренерів, Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» проводились «тренінги для тренерів». Усього протягом проекту було проведено близько 11 семінарів та тренінгів.

Між тренінговими сесіями здійснювались наставницькі візити з метою забезпечення наставницької допомоги на місцях:

тренерам – допомога у плануванні та організації тренінгу, проведенні окремих сесій;

інструкторам – допомога у плануванні та проведенні занять із батьками, організації навчального середовища, здійсненню домашніх візитів до ромських родин та залученню відвідувачів до Центру.

Для роботи інструкторів розроблено посібник для інструктора, що містить приклади занять із батьками, рекомендації з організації навчальних матеріалів та середовища, конкретні приклади роботи з практики. Усі видання ви можете знайти у бібліотеці