Всеукраїнський фонд Крок за Кроком
Міжнародний фонд відродження
together, we grow
together, we grow

Завершився тижневий візит Адріана Марша, міжнародного консультанта з ромських питань в Україну. Візит відбувся завдяки підтримці Фонду Відкритого суспільства – програма Раннє дитинство, ініціатива Копачі-Рома, в рамках проекту «Центри підтримки для батьків дітей віком від народження до восьми років у ромських громадах» Всеукраїнського фонду «Крок за кроком».

Метою візиту було знайомство з досвідом реалізації проекту, зустрічі з основними ключовими особами – виконавцями та партнерами проекту. В рамках візиту було відвідано Центри для батьків в м. Одесі та в м. Ужгороді, відбулися зустрічі з представниками Міністерства освіти і науки України, Міжнародного фонду «Відродження», Одеського обласного Інституту післядипломної педагогічної світи та Одеської державної обласної адміністрації.

Візит Адріана Марша дав змогу учасникам проекту обговорити напрацьований досвід – досягнуті успіхи та існуючі виклики, а також подальші шляхи розвитку.

Так, зокрема, серед подальших шляхів розвитку подібних Центрів для батьків, було зазначено можливість їх створення не лише на базі громадських організацій, а й на базі навчальних закладів, де навчаються ромські діти. Також обговорювалося питання запровадження практики роботи асистента педагога з числа ромів, що забезпечить успішнішу інтеграцію ромських дітей в контексті вивчення мови, індивідуального підходу тощо.

Всеукраїнський фонд «Крок за кроком» висловлює глибоку вдячність керівникам Центрів для батьків за плідну роботу і, зокрема, за організацію візиту на місцях, а саме:

  •          Максиму Джум, керівнику Благодійного фонду «Планета добрих людей», м.Одеса
  •          Роману Стойці, керівнику громадської організації «Рука допомоги», м. Ужгород
  •          Оксані Легезі, керівнику ЗНЗ I-II ступенів №14, м. Ужгород
  •          Михайлу Янковичу, інструктору по роботі з батьками (громадська організація «Рука допомоги»), м Ужгород
  •          Борису Бучко, керівнику Закарпатського обласного товариства ромів «Романі Чгіб»
  •          Світлані Адам, керівнику громадської організації «Товариство ромів Закарпаття «Рома»