Всеукраїнський фонд Крок за Кроком
Міжнародний фонд відродження
together, we grow
together, we grow

27 вересня 2014 року у м. Ужгород відбувся День відкритих дверей Центру для батьків, організованого на базі Закарпатського обласного товариства ромів «Романі Чгіб» (м. Ужгород) 

Мета Центру для батьків – розвиток спроможностей ромських батьків дітей віком від народження до 6 років забезпечувати необхідну підтримку своїм дітям для успішного розвитку та подальшого навчання, а також бути активними захисниками прав своїх дітей, зокрема права на якісну дошкільну та початкову освіту.

Центр для батьків було створено одним із перших у 2011 році в рамках реалізації проекту «Центри підтримки батьків і дітей ромських громад Закарпаття» (2011-2012 рр.), що впроваджувався Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» у партнерстві із програмою «Рома України», за підтримки ініціативи «Копачі Рома», програми «Раннє дитинство» Фонду Відкритого суспільства. Зараз Центр продовжує свою роботу в рамках впровадження проекту «Поширення досвіду Центрів для батьків у ромських громадах», що базується на результатах попереднього проекту.

Інструктори та тренери Центру удосконалюються свої вміння та навички на тренінгах, що проводять тренери ВФ «Крок за кроком», але вони також діляться досвідом із тренерами та інструкторами новостворених у рамках проекту Центрів  у м. Одеса, м. Луцьк, та м. Золотоноша (Черкаська область).

Заняття у Центрі проходять двічі на тиждень, за програмами «Готуємось до школи» та «Впевнене батьківство». Програми було розроблено за матеріалами Міжнародної Асоціації «Крок за кроком».

День відкрити дверей відвідали представники ромської громади, вихователі дошкільних навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл, де навчаються ромські діти.

Проект презентував голова Закарпатського обласного товариства ромів «Романі Чгіб», Бучко Борис Ладиславович.

Координатор Центру для батьків: Бучко Борис Ладиславович

Інструктор Центру для батьків: Муржо О.Є.