Всеукраїнський фонд Крок за Кроком
Міжнародний фонд відродження
together, we grow
together, we grow
Ернесто Шатро проводить індивідуальне заняття.
Фотоскрін програми "Романо дживіпен".
Ернесто Шатро проводить індивідуальне заняття.

Герой чергової програми «Романо дживіпен» на Ужгородському телеканалі «Тиса» – ромський громадський активіст, журналіст Ернесто Шатро. В Ужгороді він разом зі своїми однодумцями заснував Тренінгову школу «Інтеграція ромів». У ній вмотивованих на отримання освіти ромських підлітків наставники-волонери навчають планувати майбутнє, ставити перед собою цілі і досягати їх.

 

Під час індивідуальних занять Ернесто готує молодь до курсів, завершення шкільної освіти, навчання в коледжах та університетах. До теми вмотивованості в отриманні освіти: цікаво, що дружина самого Ернесто, нині мама трьох дітей, свого часу екстерном закінчила загальнооствітню школу, отримала вищу освіту в УжНУ, була стипендіаткою Ромського освітньго фонду.

2559

Ернесто Шатро. Фотоскрін програми "Романо дживіпен".

У мотиваційній школі молодих ромів учать не витрачати сили даремно, спрямовувати їх на становлення і розвиток не лише на своєї особистості, а й допомагати тим, хто поруч, бути різносторонньою особистістю. Також навчають тайм-менеджменту, аби в майбутньому молоді люди вміли формувати щоденні навички успішної цілеспрямованої людини.

 Марія Лендро, співробітниця Тренінгової школи, розповідає:

-      Багато ромських дітей навіть бояться мріяти або здаються: говорять, у нас нічого не вийде. Але ми шукаємо таких дітей, які не бояться мріяти. Ми допомагаємо в цьому, навчаємо ставити мету, йти до неї: гарно навчатися, знати, чого вимагає професія або напрямок, у якому вони прагнуть розвиватися. Шукаємо курси або спецшколи, щоб вони могли отримати бажану професію. Разом пишемо бізнес-плани, бізнес-проекти, шукаємо спонсорську підтримку, щоб оплатити деякі витрати на навчання або початок майбутнього бізнесу...

97743

Фотоскрін програми "Романо дживіпен".

Так, приміром, у Тренінговій школі підтримали ромських дівчат, які мріяли відкрити свій салон краси. Допомогли написати бізнес-проект, пройти курси, зібрати кошти на інструмент. Зараз дівчата отримали сертифікати і вже практикують. При цьому вони не лише працюють самі на себе, але й надають волонтерську допомогу.

-      Дівчата працюють у салоні, а ще їздять по інтернатах, де більшість ромських дітей, і безкоштовно стрижуть. Я бачу, що тепер вони можуть не тільки заробляти гроші для своїх родин, але й допомагати тим, хто потребує допомоги. Як колись допомогли їм, - тішиться Ернесто.

У своїй роботі керівник мотиваційної школи стикається і з труднощами. Приміром, прагнення молодих ромів навчатися не завжди схвально сприймається у суспільстві. Так, один із його вихованців, учень однієї зі шкіл Ужгорода, відчував на собі дискримінацію за національною ознакою та зверхнє ставлення з боку завуча та директора. Ернесто довелося використати всі можливі законні важелі, щоби вплинути на адміністрацію закладу і дати хлопцю отримати середню освіту.

Прикро, що і так складно ромам навчатися, а тут іще їм чинять перепони люди, які, навпаки, мали б сприяти навчанню, говорить активіст, але йде далі і прагне допомогти якомога більшій кількості молодих цілеспрямованих ромів.

704365

Вихованці Тренінгової школи. Фотоскрін програми "Романо дживіпен".

Зараз він веде індивідуальні заняття, цьогріч планує підготувати для подальшого навчання 4-5 юнаків та дівчат, троє з яких хочуть вступити в торгово-економічний коледж. А от один із вихованців, Віктор Сабіров, мріє про вищу освіту:

-      Я закінчив ПТУ, отримав спеціальність оператора комп’ютерного набору і тепер планую поступити в УжНУ, навчатися на ІТ-спеціаліста. Едгар мені в цьому допомагає. Проводить уроки з мотивації, що допоможе мені далі в житті. Я відкрив тут для себе багато нового, - розповідає він.

324415

Фотоскрін програми "Романо дживіпен".

Думки інших молодих ромів, які займаються у Тренінговій школі «Інтеграція ромів», та їхніх наставників – у програмі за посиланням.

 

Джерело