Всеукраїнський фонд Крок за Кроком
Міжнародний фонд відродження
together, we grow
together, we grow

2 грудня, в готелі «Космополіт» (м. Київ) відбулася міжнародна робоча зустріч членів мережі REYN-Україна, REYN Serbia та REYN Slovakia (Romani Early Years Network / Мережа раннього розвитку ромських дітей).

Мережа REYN функціонує в 10 європейських країнах та має на меті об’єднання та посилення спроможності професіоналів, які працюють з питаннями раннього розвитку дітей з ромських громад, їхнього доступу до якісної освіти тощо.

В рамках цьогорічної конференції учасники мали змогу ознайомитись із міжнародними ініціативами та практиками щодо забезпечення рівного доступу ромських дітей до якісних освітніх послуг. Bozidar Nikolic (REYN Serbia) та Erika Szaboova (Open Society Foundation Slovakia) презентували досвід роботи організацій в своїх країнах, а також майбутні заходи та проекти, направлені на підтримку ромських родин. Під час заходу представники неурядових організацій, ромських громадських об'єднань, закладів освіти, органів місцевого самоврядування обговорювали існуючі проблеми та виклики, з якими стикаються ромські родини України, а також разом пропонували можливі шляхи їх вирішення. Під час паралельних сесій учасники могли прослухати інформацію щодо роботи ромського асистента вихователя/вчителя, напрямів адвокаційних кампаній, звітів по проведеному дослідженню рівня знань та навичок дітей дошкільного віку (за методикою IDELA) або долучитися до обговорення новітніх досягнень у секторі раннього розвитку та подальшої міжнародної підтримки та співпраці.

Така активна та продуктивна робота приводить до спільного розуміння та визнання питань якісної освіти для ромських дітей.