Всеукраїнський фонд Крок за Кроком
Міжнародний фонд відродження
together, we grow
together, we grow

30 листопада 2015 р. відбулася робоча зустріч учасників проекту «Поширення досвіду Центрів для батьків у ромських громадах», що впроваджувався Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» протягом 2013 – 2015 років за підтримки Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» та програми «Раннє дитинство» Фонду Відкритого суспільства.

Метою зустрічі було обговорення основних результатів проекту та подальших кроків у забезпеченні рівних можливостей отримання якісної освіти для ромських дітей, особливо для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, оскільки саме цей вік є запорукою подальшого успішного навчання у середній школі.

Учасниками зустрічі були представники Центрів підтримки ромських батьків, створених в рамках проекту у містах Ужгород (Закарпатська обл.), Одеса, Луцьк (Волинська обл.) та Золотоноша (Черкаська обл.), а також представники управлінь освіти зазначених регіонів.

У роботі зустрічі також взяли участь Ж.О.Кошкіна, спеціаліст  Департаменту дошкільної і загальної середньої освіти Міністерства освіти і науки України, та Ольга Жмурко, директор Ромської програмної ініціативи.

Однією з практик, що забезпечує додаткову підтримку ромським дітям під час навчання у початковій школі, є робота помічника вчителя з числа ромів. Ця практика успішно діє в європейських країнах, які докладають багато зусиль у процесі інтеграції ромської меншини у суспільство. Помічник (асистент) педагога з числа ромів забезпечує той місток між педагогом і сім’єю дитини, що допомагає педагогу краще зрозуміти соціально-культурні особливості ромів, а також надати необхідну додаткову допомогу дітям.

Учасники зустрічі підтримали цю ідею та обговорили можливі майбутні можливості та питання, які слід взяти до уваги перед введенням такої практики в Україні.

Презентація